Vilém Veverka a PhilHarmonia Octet Prague - Vstupenky

16. 10. 2022
150 Kč
Hudba

Dnes již legendární soubor PhilHarmonia Octet Prague, který od roku 2007 sdružuje nejlepší české hráče na dechové nástroje, připravil posluchačům pro svůj koncertní debut v Ústí nad Labem mimořádně atraktivní program, složený z děl německých autorů.

Pilíře hudby klasicismu, Ludwig van Beethoven a Wolfgang Amadeus Mozart, v pomyslné „konfrontaci“ s moderní hudbou, reprezentovanou českým Němcem Gustavem Mahlerem. 

Jen stěží si můžeme představit komplexnější dramaturgii, a to jak ve smyslu posluchačské atraktivity, tak – a to především – objektivní hudební kvality. Po roce se tak ústecké publikum může navíc setkat s Vilémem Veverkou a Václavem Vonáškem, kteří zde na podzim roku 2021 úspěšně hostovali s mezinárodní formací Ensemble Berlin-Prag. Hudební událost podzimu je tak i tentokrát definována dechovými nástroji.

Protagonisté souboru Philharmonia Octet Prague se profilují také jako výrazné individuality a sólisté. Právě tento faktor povyšuje úspěšný soubor, který účinkoval na většině předních českých, ale také celé řadě zahraničních festivalů, na aktuálně nejúspěšnější dechové těleso na naší scéně.

 

Cena v předprodeji / na místě:     150 Kč 

Slevy:  nejsou poskytovány