Silvie Hessová, Martina Kinská, Jiřina Šiktancová - Vstupenky

14. 10. 2022
150 Kč
Divadlo

Dialog vrcholné interpretace hudby a dramatického příběhu Almy Rosé, ženy, která vynikala nezlomnou vůlí žít hudbou navzdory krutému prostředí. Hudební nadání a šťastné dětství ve významné hudební rodině, dokonce i sňatek s geniálním muzikantem – to vše se zdálo předurčovat Almě Rosé bohatý a úspěšný život, jehož hlavní osou zůstane provždy hudba. To jediné zůstalo: hudba. Vše ostatní bylo rozmetáno.

Divadelní hra Silvie Hessové, Martiny Kinské a Jiřiny Šiktancové …because of Alma vytváří spojením hudby a slova výjimečný a jedinečný příběh houslové virtuosky Almy Rosé, dcery vynikajícího vídeňského houslisty Arnolda Rosé, neteře Gustava Mahlera, manželky českého houslového virtuosa Váši Příhody a posléze i dirigentky v německém vyhlazovacím táboře Osvětim, který v sobě zahrnuje všechny nepochopitelné, tragické a děsivé zvraty evropských dějin první poloviny 20. století.

Na jevišti se setkají skvělé hudebnice smyčcového souboru Alma Ansámbl a tři herci souboru BodyVoiceBand. Autorkou dramatického textu je scenáristika a dramaturgyně Martina Kinská, která má se zpracováním podobných témat mnoho zkušeností a její divadelní scénáře získaly několik ocenění.

 

Cena v předprodeji / na místě:   150 Kč

Slevy:  nejsou poskytovány