OPERNÍ GALA V LETNÍM KINĚ - Vstupenky

19. 8. 2023
390 – 1200 Kč
Divadlo

Letní kino v Ústí nad Labem 19. srpna 2023 ožije živou operou a komponovaným programem propojující současné divadlo, výtvarné umění a klasickou, vážnou hudbu. V hlavním programu večera vystoupí operní pěvecké hvězdy, sólisté Kateřina Kněžíková a Štefan Margita s vybranými áriemi Verdiho, Smetany, Dvořáka a Mozarta, a to za účasti špičkového orchestru PKF — Prague Philharmonia a dirigenta Jana Kučery.

Celý areál Letního kina bude představovat rozmanité umělecké pódium.

 

Ještě před hlavním operním vystoupením bude celý prostor pro návštěvníky poskytovat neuvěřitelnou podívanou s instalovanými světelnými efekty a uměleckými díly od českých vizuálních umělců. V jiných místech areálu budou pro změnu probíhat menší živé performance propojující prvky nového cirkusu, pohybového divadla a loutkového divadla. Akci připravuje Kulturní středisko města Ústí nad Labem ve spolupráci s Michalem Maškem, pořadatelem festivalu Hudební setkání, který je garantem hlavního hudebního programu akce a spolkem KULT.

 

„Areál Letního kina je sám o sobě fascinující. Propojenost velkolepého prostoru, zeleně, vzrostlých stromů a spletitých cestiček má v sobě magickou sílu a velký potenciál pro rozmanitá umělecká představení. Ta dokreslí celou atmosféru před samotným zahájením opery. Cílem akce je propojit operu s dalšími uměleckými prvky a oživit tak zájem o klasickou hudbu a dávat ji do nového kontextu.“ říká Jan Kvasnička, ředitel Kulturního střediska města Ústí nad Labem.

 

Tenorista Štefan Margita působil a působí v nejslavnějších operních domech světa - např. v milánské La Scale, londýnské Královské opeře v Covent Garden, v newyorské Metropolitní opeře, v pařížské Národní opeře Bastille, San Franciscu, Chicagu, Turíně, Madridu, Tokiu, Bruselu, Lyonu, Neapoli či Dallasu. Doslova celosvětový věhlas a obdiv kritiků i publika mu přinesly především role v Janáčkových operách Káťa Kabanová, Z mrtvého domu a Osud, tambourmajor v opeře Vojcek Albana Berga, kapitán Vere v opeře Benjamina Brittena Billy Budd, braniborský kurfiřt Friedrich Wilhelm v Henzeho opeře Princ z Homburgu a Bůh Ohně ve Wagnerově opeře Zlato Rýna.

 

Sopranistka Kateřina Kněžíková, sólistka Národního divadla, je jednou z nejperspektivnějších pěvkyní. V roce 2021 s úspěchem ztvárnila hlavní roli Káťi Kabanové ve stejnojmenné opeře L. Janáčka na prestižním festivalu Glyndebourne Opera Festival a má za sebou spolupráci s předními orchestrálními tělesy – BBC Symphony Orchestra, Bamberger Symphoniker, Camerata Salzburg, Collegium 1704, Česká filharmonie, Deutsches Symphonie-Orchester Berlin nebo London Philharmonic Orchestra. V roce 2021 vydala u Supraphonu profilové CD pod názvem „Phidylé“, které bylo označeno jako „Editor´s Choice“ a „The Best Classical Albums of 2021“ v časopisu Gramophone. V roce 2022 získalo album „Phidylé“ prestižní cenu BBC Music Magazine Awards v kategorii „Vocal“.

 

PKF — Prague Philharmonia patří mezi nejrespektovanější nejen české, ale i světové orchestry, což potvrzují pravidelná zahraniční turné a nahrávací projekty pro nejrenomovanější světová vydavatelství.

 

Dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera se řadí mezi nejvšestrannější české umělce. Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří kompozice symfonické, komorní i písňové a zároveň má na svém kontě přes čtyřicet scénických hudeb k inscenacím pražských i oblastních divadelních scén.

 

Hlediště je rozděleno do čtyř cenových zón. Zarezervujte své místo již dnes!

 

Upozornění

V případě nepříznivého počasí je pro majitele VIP vstupenek připravena varianta GALA OPERY v Domě kultury.

Součástí VIP vstupenky je kromě rezervovaného místa v nejlepší části hlediště také welcome drink.

Vstupné z ostatních sektorů bude v případě špatného počasí vráceno.